Bourns Inc. TISP3150F3DR-S
Part No.:
TISP3150F3DR-S
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Thyristors
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
TISP3150F3DR-S.pdf
Description:
THYRISTOR 120V 120A 8-SOIC
Shipping
TISP3150F3DR-S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Breakover:
150V
Voltage - Off State:
120V
Voltage - On State:
3 V
Current - Peak Pulse (8/20µs):
120 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35 A
Current - Hold (Ih):
150 mA
Number of Elements:
3
Capacitance:
95pF