Bourns Inc. TISP2180F3DR-S
Part No.:
TISP2180F3DR-S
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
TISP2180F3DR-S.pdf
Description:
THYRISTOR 145V 120A 8-SOIC
Shipping
TISP2180F3DR-S Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Breakover:
180V
Voltage - Off State:
145V
Voltage - On State:
3 V
Current - Peak Pulse (8/20µs):
120 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35 A
Current - Hold (Ih):
150 mA
Capacitance:
35pF