Wakefield-Vette TEC-30-40-127
Part No.:
TEC-30-40-127
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Category:
Thermoelectric, Peltier Modules
Package:
Datasheet:
TEC-30-40-127.pdf
Description:
PELTIER TEC 30X30X4MM 2.5A
Shipping
TEC-30-40-127 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Series:
TEC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Size / Dimension:
Square - 30.00mm L x 30.00mm W
Qmax @ Th:
21.4W @ 25°C
Delta Tmax @ Th:
67°C @ 25°C
Height:
4.00mm
Number of Stages:
1
Current - Max:
2.5 A
Voltage - Max:
15.4 V
Resistance:
5.38 Ohms
Operating Temperature:
90°C