Marlow Industries, Inc. CM29-1.9-04AC
Part No.:
CM29-1.9-04AC
Manufacturer:
Marlow Industries, Inc.
Category:
Thermoelectric, Peltier Modules
Package:
Datasheet:
CM29-1.9-04AC.pdf
Description:
TEM 10.2X6.02X1.68MM
Shipping
CM29-1.9-04AC Specifications
Manufacturer:
Marlow Industries, Inc.
Series:
CM29-1.9
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Size / Dimension:
Rectangular - 10.20mm L x 6.02mm W
Qmax @ Th:
4.3W @ 27°C
Delta Tmax @ Th:
71°C @ 27°C
Height:
1.68mm
Number of Stages:
1
Current - Max:
1.9 A
Voltage - Max:
3.5 V
Resistance:
1.54 Ohms
Operating Temperature:
85°C