Littelfuse Inc. TDSL120AL
Part No.:
TDSL120AL
Datasheet:
TDSL120AL.pdf
Description:
RELAY TIME DEL 102.3SEC 10A 120V
Shipping
TDSL120AL Specifications
Series:
TDSL
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Delay Time:
0.1 Sec ~ 102.3 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
120VAC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)