Littelfuse Inc. TDSH120AL
Part No.:
TDSH120AL
Datasheet:
TDSH120AL.pdf
Description:
RELAY TIME DEL 10230SEC 10A 120V
Shipping
TDSH120AL Specifications
Series:
TDSH
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Delay Time:
10 Sec ~ 10230 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
120VAC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)