Vishay Sfernice T93YA205KT20
Part No.:
T93YA205KT20
Datasheet:
T93YA205KT20.pdf
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
T93YA205KT20 Specifications
Resistance:
2 MOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Number of Turns:
23.0
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Rectangular - 0.382" x 0.197" Face (9.70mm x 5.00mm)