Vishay Sfernice T7YB472MB40
Part No.:
T7YB472MB40
Datasheet:
T7YB472MB40.pdf
Description:
TRIMMER 4.7K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
T7YB472MB40 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
4.7 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Round - 0.276" Dia (7.00mm)