Vishay Sfernice T7RYB502KT20
Part No.:
T7RYB502KT20
Datasheet:
T7RYB502KT20.pdf
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
T7RYB502KT20 Specifications
Resistance:
5 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Round - 0.276" Dia (7.00mm)