Vishay Sfernice T73YP201KT20
Part No.:
T73YP201KT20
Datasheet:
T73YP201KT20.pdf
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
T73YP201KT20 Specifications
Resistance:
200 Ohms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.276" x 0.260" Face (7.00mm x 6.60mm)