STMicroelectronics T410-600W
Part No.:
T410-600W
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
TRIACs
Package:
ISOWATT220AB-3
Datasheet:
T410-600W.pdf
Description:
TRIAC SENS GATE 600V 4A ISOWATT
Shipping
T410-600W Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
ISOWATT220AB-3
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Triac Type:
Logic - Sensitive Gate
Voltage - Off State:
600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max):
4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
1.3 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
30A, 31A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
10 mA
Current - Hold (Ih) (Max):
15 mA
Configuration:
Single
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)