STMicroelectronics STGIPS14K60T-H
Part No.:
STGIPS14K60T-H
Package:
25-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm)
Datasheet:
STGIPS14K60T-H.pdf
Description:
MOD IGBT SLLIMM 14A 600V 25SDIP
Shipping
STGIPS14K60T-H Specifications
Package/Case:
Configuration:
3 Phase
Current:
14 A
Voltage:
600 V