Infineon Technologies IGCM15F60GAXKMA1
Part No.:
IGCM15F60GAXKMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Power Driver Modules
Package:
24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)
Datasheet:
IGCM15F60GAXKMA1.pdf
Description:
IGBT 600V 24MDIP
Shipping
IGCM15F60GAXKMA1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
CIPOS™
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
15 A
Voltage:
600 V