STMicroelectronics STGIPS10K60A
Part No.:
STGIPS10K60A
Package:
25-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm)
Datasheet:
STGIPS10K60A.pdf
Description:
MOD IPM 600V 10A 25-SDIP
Shipping
STGIPS10K60A Specifications
Package/Case:
Configuration:
3 Phase
Current:
10 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500VDC