Nidec Components Corporation ST-7ETB202
Part No.:
ST-7ETB202
Datasheet:
ST-7ETB202.pdf
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Shipping
ST-7ETB202 Specifications
Resistance:
2 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Termination Style:
Gull Wing
Size / Dimension:
Rectangular - 0.252" x 0.240" Face (6.40mm x 6.10mm)