Nidec Components Corporation ST-7ETA105
Part No.:
ST-7ETA105
Datasheet:
ST-7ETA105.pdf
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.25W J LEAD TOP
Shipping
ST-7ETA105 Specifications
Resistance:
1 MOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Termination Style:
J Lead
Size / Dimension:
Rectangular - 0.252" x 0.240" Face (6.40mm x 6.10mm)