Nidec Components Corporation ST-7EB504
Part No.:
ST-7EB504
Datasheet:
ST-7EB504.pdf
Description:
TRIMMER 500K OHM 0.25W GW TOP
Shipping
ST-7EB504 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
500 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.252" x 0.240" Face (6.40mm x 6.10mm)