DENRYO ST600-248
Part No.:
ST600-248
Manufacturer:
DENRYO
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Package:
Datasheet:
ST600-248.pdf
Description:
DC-AC Sine Wave Power Inverter
Shipping
ST600-248 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
DENRYO
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Inverter
Voltage - Output:
200VAC
Voltage - Input:
42 ~ 60VDC
AC Outlets:
1
Connector - AC Output:
Universal
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
600 VA
Power - Output Surge:
800 VA
Remote Capability:
Yes
Region Utilized:
International
Size:
11.42" L x 7.05" W x 3.15" H (290mm x 179mm x 80mm)