Bourns Inc. SRF1280-331M
Part No.:
SRF1280-331M
Datasheet:
SRF1280-331M.pdf
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 330UH SMD
Shipping
SRF1280-331M Specifications
Series:
SRF1280
Inductance - Connected In Parallel:
330 µH
Inductance - Connected In Series:
1.32 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating - Parallel:
1.04 A
Current Rating - Series:
522 mA
Current Saturation - Parallel:
2.01 A
Current Saturation - Series:
1.01 A
DC Resistance (DCR) - Parallel:
540mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series:
2.172Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height:
0.315" (8.00mm)