Bourns Inc. SRF1280-102M
Part No.:
SRF1280-102M
Datasheet:
SRF1280-102M.pdf
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 1MH SMD
Shipping
SRF1280-102M Specifications
Series:
SRF1280
Inductance - Connected In Parallel:
1 mH
Inductance - Connected In Series:
4 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating - Parallel:
610 mA
Current Rating - Series:
307 mA
Current Saturation - Parallel:
1.14 A
Current Saturation - Series:
571 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel:
1.992Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Series:
7.202Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height:
0.315" (8.00mm)