3G Shielding Specialties LP SN055-060-03-A
Part No.:
SN055-060-03-A
Datasheet:
SN055-060-03-A.pdf
Description:
RF EMI ABSORBING SHEET 12" X 12"
Shipping
SN055-060-03-A Specifications
Length:
12.000" (304.80mm)
Width:
12.000" (304.80mm)
Thickness - Overall:
0.060" (1.52mm)
Operating Temperature:
-51°C ~ 190°C