Laird-Signal Integrity Products MHLL12060-200
Part No.:
MHLL12060-200
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Package:
Datasheet:
MHLL12060-200.pdf
Description:
RF FERRITE SHEET 4.724"X2.362"
Shipping
MHLL12060-200 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
MHLL
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Flexible Ferrite Sheet
Shape:
Rectangular
Length:
4.724" (120.00mm)
Width:
2.362" (60.00mm)
Thickness - Overall:
0.008" (0.20mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C