Gowanda Electronics SMT35A-820
Part No.:
SMT35A-820
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Category:
Arrays, Signal Transformers
Package:
Nonstandard, 4 Lead
Datasheet:
SMT35A-820.pdf
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 820NH SMD
Shipping
SMT35A-820 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Series:
SMT35A
Package/Case:
Nonstandard, 4 Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Number of Coils:
2
Inductance - Connected In Parallel:
820 nH
Inductance - Connected In Series:
3.28 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating - Parallel:
9.4 A
Current Rating - Series:
4.68 A
Current Saturation - Parallel:
12.5 A
Current Saturation - Series:
6.25 A
DC Resistance (DCR) - Parallel:
3.9mOhm
DC Resistance (DCR) - Series:
15.5mOhm
Shielding:
Unshielded
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.392" L x 0.392" W (9.95mm x 9.95mm)
Height:
0.235" (5.97mm)