STMicroelectronics SMP50-200
Part No.:
SMP50-200
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMP50-200.pdf
Description:
THYRISTOR 200V 150A DO-214AC
Shipping
SMP50-200 Specifications
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMP, TRISIL™
Product Status:
Active
Voltage - Breakover:
267V
Voltage - Off State:
200V
Voltage - On State:
Current - Peak Pulse (8/20µs):
150 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
50 A
Current - Hold (Ih):
150 mA
Capacitance:
25pF