Nidec Components Corporation SM-31TW502
Part No.:
SM-31TW502
Datasheet:
SM-31TW502.pdf
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.125W J LEAD TOP
Shipping
SM-31TW502 Specifications
Resistance:
5 kOhms
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.154" x 0.126" Face (3.90mm x 3.20mm)