Weidmüller SLO48CRA4
Part No.:
SLO48CRA4
Manufacturer:
Weidmüller
Category:
I/O Relay Modules
Package:
Datasheet:
SLO48CRA4.pdf
Description:
DC OUTPUT MODULE 4A
Shipping
SLO48CRA4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Weidmüller
Series:
DELCON
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
DC Output Module
Color:
Red
Style:
G5
Voltage - Input:
48VDC
Current - Input:
15 mA
Voltage - Output:
0 ~ 250VDC
Current - Output:
4A