Omron Automation and Safety G7T-1112S-DC24V
Part No.:
G7T-1112S-DC24V
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
I/O Relay Modules
Package:
Datasheet:
G7T-1112S-DC24V.pdf
Description:
DC OUTPUT MODULE 5A
Shipping
G7T-1112S-DC24V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
G7T
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
DC Output Module
Color:
Style:
Voltage - Input:
24VDC
Current - Input:
21 mA
Voltage - Output:
24VDC
Current - Output:
5A