ATC-Diversified Electronics SLJ-230-ALE
Part No.:
SLJ-230-ALE
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Category:
Relay Output Monitors
Package:
Datasheet:
SLJ-230-ALE.pdf
Description:
SLJ SERIES PHASE SEQUENCE UNDER
Shipping
SLJ-230-ALE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Series:
SLJ
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Phase Loss, Phase Sequence, Voltage Sensing AC
Trip Status:
Energized High/Low
Trip Range:
190 ~ 270V AC
Delay Time:
0.5 Sec ~ 8 Min
Voltage - Supply:
230VAC
Output Type:
Relay
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 240VAC