Weidmüller SLI120CR
Part No.:
SLI120CR
Manufacturer:
Weidmüller
Category:
I/O Relay Modules
Package:
Datasheet:
SLI120CR.pdf
Description:
AC INPUT MODULE 120V
Shipping
SLI120CR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Weidmüller
Series:
DELCON
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
AC Input Module
Color:
Yellow
Style:
G5
Voltage - Input:
120VAC
Current - Input:
7 mA
Voltage - Output:
0 ~ 60VDC
Current - Output:
50mA