DENRYO SK1500-212
Part No.:
SK1500-212
Manufacturer:
DENRYO
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Package:
Datasheet:
SK1500-212.pdf
Description:
DC-AC Sine Wave Power Inverter
Shipping
SK1500-212 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
DENRYO
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Inverter
Voltage - Output:
200VAC
Voltage - Input:
10.5 ~ 15VDC
AC Outlets:
2
Connector - AC Output:
NEMA 5-15R (2)
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
1500 VA
Power - Output Surge:
3000 VA
Remote Capability:
Yes
Region Utilized:
North America
Size:
16.26" L x 7.52" W x 3.46" H (413mm x 191mm x 88mm)