Crouzet SHSP8M110A
Part No.:
SHSP8M110A
Datasheet:
SHSP8M110A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 8M ADJ 110V
Shipping
SHSP8M110A Specifications
Delay Time:
1 Sec ~ 8 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)