Crouzet SHSP6S110A
Part No.:
SHSP6S110A
Datasheet:
SHSP6S110A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 6S ADJ 110V
Shipping
SHSP6S110A Specifications
Delay Time:
1 Sec ~ 6 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)