Crouzet SHSP5S220A
Part No.:
SHSP5S220A
Datasheet:
SHSP5S220A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 5S ADJ 220V
Shipping
SHSP5S220A Specifications
Delay Time:
1 Sec ~ 5 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
220VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)