Crouzet SHSP2S220A
Part No.:
SHSP2S220A
Datasheet:
SHSP2S220A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 2S ADJ 220V
Shipping
SHSP2S220A Specifications
Delay Time:
1 Sec ~ 2 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
220VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)