Crouzet SHSP20S24A
Part No.:
SHSP20S24A
Datasheet:
SHSP20S24A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 20S ADJ 24V
Shipping
SHSP20S24A Specifications
Delay Time:
1 Sec ~ 20 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)