Crouzet SHSP15S110A
Part No.:
SHSP15S110A
Datasheet:
SHSP15S110A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 15S ADJ 110V
Shipping
SHSP15S110A Specifications
Delay Time:
1 Sec ~ 15 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)