Crouzet SHSP15M24A
Part No.:
SHSP15M24A
Datasheet:
SHSP15M24A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 15M ADJ 24V
Shipping
SHSP15M24A Specifications
Delay Time:
1 Sec ~ 15 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)