Crouzet SHSP100S24A
Part No.:
SHSP100S24A
Datasheet:
SHSP100S24A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 100S ADJ 24V
Shipping
SHSP100S24A Specifications
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Delay Time:
1 Sec ~ 100 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)