Crouzet SHS3S24A
Part No.:
SHS3S24A
Datasheet:
SHS3S24A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 3S 24V
Shipping
SHS3S24A Specifications
Delay Time:
Fixed, 3 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)