Crouzet SHS2S110A
Part No.:
SHS2S110A
Datasheet:
SHS2S110A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 2S 110V
Shipping
SHS2S110A Specifications
Delay Time:
Fixed, 2 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)