Crouzet SHS21M110A
Part No.:
SHS21M110A
Datasheet:
SHS21M110A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 21M 110V
Shipping
SHS21M110A Specifications
Delay Time:
Fixed, 21 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)