Crouzet SHS1M24A
Part No.:
SHS1M24A
Datasheet:
SHS1M24A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 1M 24V
Shipping
SHS1M24A Specifications
Delay Time:
Fixed, 1 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)