Crouzet SHS15S24A
Part No.:
SHS15S24A
Datasheet:
SHS15S24A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 15S 24V
Shipping
SHS15S24A Specifications
Delay Time:
Fixed, 15 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)