Crouzet SHS10M220A
Part No.:
SHS10M220A
Datasheet:
SHS10M220A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 10M 220V
Shipping
SHS10M220A Specifications
Delay Time:
Fixed, 10 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
220VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)