Crouzet SDS60S110A
Part No.:
SDS60S110A
Datasheet:
SDS60S110A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 60SEC DIN RAIL
Shipping
SDS60S110A Specifications
Packaging:
Bulk
Delay Time:
Fixed, 60 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)