Crouzet SDS25S110A
Part No.:
SDS25S110A
Datasheet:
SDS25S110A.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 25S 110V
Shipping
SDS25S110A Specifications
Delay Time:
Fixed, 25 Sec
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)