Eaton - Electronics Division SDQ25-150-R
Part No.:
SDQ25-150-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Arrays, Signal Transformers
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SDQ25-150-R.pdf
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 14.79UH SMD
Shipping
SDQ25-150-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
SDQ
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Number of Coils:
2
Inductance - Connected In Parallel:
14.79 µH
Inductance - Connected In Series:
59.17 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating - Parallel:
1.24 A
Current Rating - Series:
619 mA
Current Saturation - Parallel:
1.05 A
Current Saturation - Series:
523 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel:
163.2mOhm
DC Resistance (DCR) - Series:
652.6mOhm
Shielding:
Shielded
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height:
0.098" (2.50mm)