Skyworks Solutions Inc. SC33303440
Part No.:
SC33303440
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Silicon Capacitors
Package:
Nonstandard Chip
Datasheet:
SC33303440.pdf
Description:
CAP SILICON 333PF 20% 100V SMD
Shipping
SC33303440 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
SC
Package/Case:
Nonstandard Chip
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
333 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Breakdown:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
ESL (Equivalent Series Inductance):
Applications:
High Temperature
Features:
High Reliability
Operating Temperature:
-65°C ~ 200°C
Height:
0.006" (0.15mm)
Size / Dimension:
0.040" L x 0.040" W (1.02mm x 1.02mm)