Skyworks Solutions Inc. SC10002430
Part No.:
SC10002430
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Silicon Capacitors
Package:
Nonstandard Chip
Datasheet:
SC10002430.pdf
Description:
CAP SILICON 100PF 20% 100V SMD
Shipping
SC10002430 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
SC
Package/Case:
Nonstandard Chip
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Breakdown:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
ESL (Equivalent Series Inductance):
Applications:
High Temperature
Features:
High Reliability
Operating Temperature:
-65°C ~ 200°C
Height:
0.006" (0.15mm)
Size / Dimension:
0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)