Crouzet SASP8M110AD
Part No.:
SASP8M110AD
Datasheet:
SASP8M110AD.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY SS 8M ADJ 110V
Shipping
SASP8M110AD Specifications
Packaging:
Box
Delay Time:
0.1 Sec ~ 8 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 110VAC
Voltage - Supply:
110VAC/DC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)